تکواندو شهرستان باوی

دومین دوره مسابقات " هان مادانگ " استان خوزستان

2nd matches " Han Madang " of Khouzestan

امروز جمعه ، 20 / 12 / 1389 دومین دوره مسابقات  هان مادانگ استان خوزستان در سالن ورزشی خانه تکواندو برگزار شد .

این مسابقات در رده های سنی نونهالان - نوجوانان - جوانان و بزرگسالان برگزار شد وخدا را شاکریم که بهتر از دوره اول از این مسابقات استقبال به عمل آمد و این بار شرکت کننده ها با تجربه تر و فنی تر در این دوره از مسابقات شرکت کردند .

دومین دوره از مسابقات هان مادانگ استان افتخار این را داشت که با نظارت استاد مردانی ( سرمربی تیم ملی جمهوری اسلامی ایران ) برگزار شود .

استاد مردانی با دو بازیکن حرفه ای هان مادانگ به اهواز تشریف اوردند و در ابتدای مسابقات به صورت عملی به برگزاری کارگاه اموزشی ماده های مختلف و توضیح استانداردهای لازم اجرای تکنیک های مختلف مسابقات هان مادانگ را به صورت عملی اموزش دادند .

در این مسابقات در حدود 220 ورزشکار در رده های سنی مختلف شرکت کردند و جا دارد یک خسته نباشید به استاد داوود رسولی و کمیته برگزاری هان مادانگ استان عرض کنیم و امیدواریم استان خوزستان در اینده بسیار نزدیک در زمینه هان مادانگ در کشور جایگاهی بدست اورد که با این استقبال و اهتمامی که از ورزشکاران عزیز دیدیم برای هان مادانگ استان در عرصه های کشوری و بین المللی اینده موفقی را به امید خدا شاهد خواهیم بود .ارسال توسط کریدی زاده
 
تاريخ : ۸۹/۱۲/۱۹

جشن قهرمانی تیم تکواندو شهرستان باوی

امروز چهارشنبه (18 / 12 / 1389 ) جشن قهرمانی تیم تکواندو شهرستان باوی با حضور  مسئولین شهرستان برگزار شد .

جا دارد تشکر ویژه ای از حضور گرم عزیزانی که که وجود آنها همیشه مایه دلگرمی بوده  و با حمایت های بجای این بزرگواران همواره باعث و بانی کسب موفقیت های تکواندوکاران و ورزشکاران شهرستان باوی هستند .


از خانواده های ورزشکاران ، این حامیان اول ورزشکاران و افتخار آفرینان شهرستان ، به این عزیزان در ابتدا قهرمانی فرزندانشان را تبریک عرض میکنیم و امیدواریم به حول قوه الهی و با همت فرزندان شما و مربیان این عزیزان و پشتیبانی شما خانواده های گرامی این موفقیتها تکرار گردد و ان شالله تلاش ما بر این است که با کوشش برنامه ریزی شده گام به فتح میادین بزرگتر کشوری و بین المللی نیز برداریم .

این مراسم میهمان بسیار ویژه ای داشت ، حضور استاد صادق آبادی ( بزرگ و پیشکسوت تکواندو استان خوزستان ) در این مراسم افتخار بزرگی برای هیئت تکواندو شهرستان باوی بود . و نیزجناب آقای پورسلان رئیس هیئت تکواندو استان خوزستان و جناب اقای محمدزاده دبیر این هیئت نیز افتخار دادند در این مراسم شرکت کنند .

همچنین مسئولین محلی شهرستان که همیشه با حضورها و حمایتهای این عزیزان همواره پشتوانه محکمی برای تکواندو شهرستان باوی بودند . که از جمله این بزرگواران  جناب اقای مهندس دشتی نژاد (فرماندار شهرستان باوی ) و جناب سرهنگ مهدوی یار ( فرمانده ناحیه سپاه شهرستان باوی ) می باشند .

و همچنین از جناب حاج لفته منصوری ( مدیر روابط عمومی شرکت برق منطقه ای خوزستان ) این عزیز و دلسوز و متعصب به شهرستان باوی متشکریم که تشریف آوردند و در این مراسم شرکت نمودند و ایشان و هم خود تشریف آوردند و هم باعث حضور استاد صادق آبادی در این مراسم شدند .

و  به استاد حاج خلیل کریدی زاده ( سرپرست و سرمربی  تیم ) - مسعود مراقی ( مربی ) - رضا کریدی زاده ( مربی ) ، باید یک خسته نباشید ویژه گفت زیرا این عزیزان با برنامه ریزی و مربیگری اصولی و منظم و انجام تمرینات حساب شده باعث اماده سازی ورزشکاران جهت کسب عنوان قهرمانی در لیگ برتر استان شدند .این مراسم با تلاوت ایاتی چند از کلام الله مجید و سرود ملی جمهوری اسلامی ایران اغاز شد و بعد از آن استادحاج خلیل کریدی زاده گزارشی از عملکرد هیئت تکواندو شهرستان باوی ارائه دادند سپس از جناب استاد صادق آبادی دعوت گردید تا سخنانی برای حضار ایراد فرمودند بعد از آن تیم نمایشی هان مادانگ شهرستان باوی ، نمایش کوتاهی از هنر رزمی تکواندو اجرا نمودند وبعد از آن فیلم کوتاهی از مهمترین رویدادهای هیئت شهرسان باوی در سال 1389 بر پرده نمایشگر بزرگ تهیه شده در سالن به نمایش در آمد و در نهایت قهرمانان هدایا ، مدال و حکم قهرمانی خود را از دست مسئولین حاضر در مراسم ، دریافت نمودند .

با تشکر از حضور گرم مدعوین عزیز در این مراسم


:: هیئت تکوادو شهرستان باوی ::


ارسال توسط کریدی زادهبا سلام و خسته نباشید
 
دوستان به امید خدا تا پایان سال 1389 هیئت تکواندو استان خوزستان برنامه خواصتی ندارد

و امیدواریم سال 1389 سال پرباری برای جامعه بزرگ تکواندو خوزستانی بوده

و ان شالله اهدافی که هیئت  برای پیشرفت های تکواندو استان دنبال می کردند

براورده شده باشند

و به امید خدا سال 1390 سالی پربارتر و موفق تری برای تکواندو استان داشته باشیم

ان شالله


ارسال توسط کریدی زاده
قهرماني سايپا درليگ برتر نوجوانان کشور

تیم مناطق نفتخیز جنوب سوم شد !

به گزارش روابط عمومي فدراسيون تكواندو : در پايان هفته نهم تيم سايپا البرز كه قهرماني اش از پيش مسجل شده بود در اين  هفته پایانی در مقابل گاز فجر جم 7 بر 3 به برتري رسيد و با 44 امتياز در صدر ايستاد .


...............................بهترينهاي ليگ نوجوانان عبارتند از ...............................

بهترين سرپرست : ناصر  نجاتي از شركت رنگسازي ايران

بهترين مربي : محمد رضا رضايي از سايپا

بهترين داور : سيد علي خيرخواه از قم

تيم منتخب اخلاق : مكتب فرهنگ كرج

فني ترين تيم : سايپا

فني ترين بازيكن : حسام گل محمدي از مناطق نفت خيز جنوب

همچنين داريوش اسد زاده از مازندران به عنوان بهترين داورهفته انتخاب شد .


.............................................  جدول رده بندي .............................................

1)- تيم سايپاي با 44 امتياز قهرمان شد .

2)-‌ مجتمع جوانه با 33 امتياز دوم شد .

3)- مناطق نفت خيز جنوب با 30 امتياز در مكان سوم قرار گرفت

4)- تيم مجتمع خدمات درماني بهبد كرج با 30 امتياز و تفاضل برد كمتر در جای چهارم قرار گرفت

5)- شركت رنگسازي ايران با 28 امتياز به ترتيب در مكان پنجم جدول جاي گرفت.

....................................................................................................................

توجه :
تیم نوجوانان مناطق نفتخیز جنوب
تنها نماینده استان خوزستان در لیگ برتر نوجوانان کشور بود و  با وجود بازیکنهای ملی پوشی که به خدمت گرفته بود انتظار جایگاه بهتر از سومی از این تیم می رفت و یکی از مشکلات این تیم قوانین حاکم بر  سیستم تیم داری حرفه ای شرکت مناطق نفتخیز جنوب می باشد  که کادر فنی و مربیان این تیم موضف هستند تنها تکواندوکاران فرزندان شاغل شرکت نفت را به خدمت بگیرند و در صورت نیاز از بازیکنهای تراز اول و ملی پوش کشور استفاده کنند که این امر عملا زمینه فعالیت و خودنمایی بازیکنهای مستعد بومی و غیر شرکتی را می گیرد و دوم باعث محدود شدن توانایی های این تیم و نماینده تکواندو استان در لیگ کشور می شود .

امیدواریم در فصل اینده کادر فنی این تیم را اسیب شناسی کنند و سعی در برطرف کردن نواقص و نیازهای تیم انجام دهند و در صورت امکان راه را برای بازیکنهای بومی و مستعد استان باز کنند تا توانایی های این تیم از اینی که هست بالاتر رود و جایگاه شایسته ای در سال اینده برای این تیم حاصل گردد زیرا لیاقت این تیم و تکواندو استان خوزستان خیلی بیشتر از اینها می باشد .
به امید موفقیت و سربلندی برای نمایندگان استان خوزستان در میادین کشوری و بین المللی .

ان شالله


ارسال توسط کریدی زاده
 
تاريخ : ۸۹/۱۲/۱۳

هفته هفتم و هشتم از دور برگشت رقابتهاي ليگ تكواندو نقش جهان

این رقابت ها پنجشنبه 12 / 12 / 1389 به ميزباني آموزشگاه مژدهي رشت درگيلان برگزار شد .در این پیکارها تیم های خوزستانی نفت و مقاومت نتایج زیر را  رقم زدن .


....................................... هفته هفتم ( از دور برگشت) .......................................

پتروپارت 8 0 هيات كرمانشاه

هيات قم 1 7 هيات بوشهر

مقاومت آذربايجان غربي 1 7 مقاومت خوزستان

صنعت مس 5 3 مناطق نفت خيز جنوب
 
كشت و صنعت زمانكار بروجرد 3 5 آموزشگاه مژدهي رشت

در اين هفته هيات قصر شيرين استراحت داشت .


....................................... هفته هشتم ( از دور برگشت ) .......................................


پترو پارت 5 3 صنعت مس

هيات قم 2 6 مناطق نفت خيز جنوب

مقاومت آذربايجان غربي 6 - 0 هيات كرمانشاه

هيات بوشهر 5 3 آموزشگاه مژدهي رشت

هيات قصر شيرين  08 كشت و صنعت زمانكار بروجرد

در اين هفته مقاومت خوزستان استراحت داشت .


 
در جدول رده بندي:
 
صنعت مس كرمان با 38 امتياز اول است ،
مقاومت خوزستان با 37 امتياز در مكان دوم قرار دارد

پترو پارت با 35 امتياز در جاي سوم ايستاده است .


ارسال توسط کریدی زاده
 
تاريخ : ۸۹/۱۲/۰۸

قهرمانی
تیم تکواندو شهرستان باوی در لیگ تکواندو استان خوزستان را خدمت ورزشکاران و جامعه ورزشی شهرستان باوی تبریک عرض می نماییم .

*******************************************************************


تیم تکواندو شهرستان باوی موفق شد قهـــرمان لیگ نونهالان تکواندو استان خوزستان در سال 1389 شد .
این تیم با مربیگری توانمند استاد حاج خلیل کریدی زاده و کمک های ایشان رضا کریدی زاده و مسعود مراقی موفق شد بعد از بازی های حساس و نفس گیر ، این موفقیت را کسب کند .

تیم شهرستان باوی درحالی این افتخار را کسب کرده که بازی ها را بدون باخت بپایان رساند و همچنین بهترین مربی این رقابت ها به استاد حاج خلیل کریدی زاده رسید و از همه مهمتر  تیم توانست عنوان بهترین تیم اخلاق رقابتها را نیز دریافت کند .^ روی Slideshow بالا کلیک کنید ^
خدمت مسئولین محلی شهرستان باوی باید عرض کنیم که ورزش از حالت سنتی به حالت حرفه ای و علمی در امده است و ما همچون دیگر فعالان رشته های ورزشی نباید از این غافله عقب بمانیم و باید ما نیز به صورت حرفه ای و علمی به فعالیت بپردازیم که خوشبختانه این امر در ورزش تکواندو شهرستان باوی رعایت شده و فعالیتهای این هیئت کاملا علمی انجام می پذیرد و  مربیان این هیئت همواره از نظر علم دنیای ورزش ، بروز بوده و اخرین دانستنی های علمی ورزشی عمومی و تخصصی را در اختیار دارند .

 موفقیت در تیم های پایه ورزشی  از اهمیت بالایی برخوردار است که تیم تکواندو شهرستان باوی خوشبختانه موفق شد از این مهم ، سربلند بیرون بیاید و قهرمان این رقابت ها گردد و اگر این پتانسیل های توانمند  مربیان و بازیکنان مستعد مورد حمایت های همه جانبه قرار بگیرند چه بسا این موفقیتها در میادین بزرگتر کشوری و بین المللی نیز حاصل گردد که قطعا دور از دسترس نیست .

امیدوارم این حمایت ها در شهرستان باوی  به وقوع بپیوند و  تکواندو شهرستان که موفقترین و پرافتخارترین رشته ورزشی منطقه بحساب می اید ، شاهد حمایت های مالی و معنوی مسئولین منطقه باشیم تا به امیدخدا در اینده نزدیک شاهد افتخار افرینی این عزیزان در میادین بعدی و بزرگتر باشیم .


با تشکر


جدول نهــــایی رده بندی لیگ نونهالان تکواندو استان خوزستان

 سال 1389


مقام نام تیم تعداد بازی برد مساوی باخت برد انفرادی باخت انفرادی تفاضل امتیاز
اول شهرستان باوی 8 6 2 - 57 23 34+ 20
دوم  شهرستان دزفول 8 6 - 2 53 17 36+ 18
سوم نفت اهواز 8 5 2 1 52 28 24+ 17
چهارم هيئت اهواز 8 4 2 2 48 32 16+ 14
پنجم تیم باویان اهواز 8 4 1 3 44 36 8 - 13
ششم شهرستان ایذه 8 2 1 5 29 51 22 - 7
هفتم شهرستان خرمشهر 8 2 - 6 32 38 6- 6
هشتم صنعت نفت آبادان 8 1 2 5 32 48 16- 5
نهم پتروشيمي ماهشهر 8 - - 8 4 76 72- -.:: شــــــــاد ، پیــــــروز و سربلــــــند باشید ::.

.::
هیئت تکواندو شهرستان باوی ::.


ارسال توسط کریدی زاده

مراسم اختتامیه لیگ های تکواندو نونهالان ، نوجوانان و جوانان استان خوزستان

امروز دوشنبه 2 / 12 / 1389 مصادف بود میلاد رسول اکرم ( ص) و امام جعفر صادق (ع) بود . به همین مناسبت هیئت تکواندو استان خوزستان مراسم اختتامیه لیگ های تکواندو استان خوزستان را برگذار کرد و تیم ها و نفرات برتر لوح تقدیر ، مدال و کاپ خود را در یافت کردند .

در ابتدا هفته پایانی لیگ نونهالان برگذار شد و سپس راس ساعت 10 صبح مراسم اختتامیه با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید اغاز گردید .

تکواندو استان خوزستان

استاد عباس پورسلان رئیس هیئت تکواندو استان خوزستان گزارشی از عملکرد هیئت تکواندو استان در سالی که گذشت ارائه دادند و همچنین استاد محمد زاده دبیر هیئت استان در خصوص اهداف و برنامه های سال اینده تکواندو استان سخنانی فرمودند . و در نهایت به تیم ها و نفرات برتر کاپ ، مدال و حکم قهرمانی اهدا گردید .

برترینهای لیگ نونهالان استان خوزستان

بهترین سرپرست :محمد رضا صفایی ( شهرستان دزفول)

بهترین مربی : خلیل کریدی زاده (شهرستان باوی )

بهترین داور : سید محمود تفاخ ( شهرستان شوش )

فنی ترین بازیکن : محمد هادی سویلمی ( نفت اهواز )

تیم منتخب اخلاق : شهرستان باوی

تیم اول: شهرستان باوی     تیم دوم: شهرستان دزفول    تیم سوم : صنعت نفت اهواز


برترین های لیگ نوجوانان استان خوزستان

بهترین سرپرست :محمود کعبی ( هیئت آبادان)

بهترین مربی  : هادی مینایی ( سازمان منطقه آزاد اروند  )

بهترین داور : خلیل دستگردی ( اهواز )

فنی ترین بازیکن : رضا محمدزاده ( اهواز )

تیم منتخب اخلاق : هيئت آبادان

تیم اول :منطقه آزاد اروند     تیم دوم : شهرداری شوشتر      تیم سوم : هیئت اهواز

تکواندو استان خوزستان

برترین های لیگ جوانان استان خوزستان

بهترین سرپرست  :  علی حردانی ( نفت آبادان )
بهترین مربی :
مسعود زمانی ( ملی حفاری)
بهترین داور  :
محمد رضا سلیمانی ( آبادان)
فنی ترین بازیکن :
شاهین بچاری
(  صنعت نفت آبادان)
تیم منتخب اخلاق :  تیم هیئت مسجد سلیمان

تیم اول : ملی حفاری اهواز    تیم دوم : هیئت اهواز      تیم سوم : صنعت نفت آبادان

تکواندو استان خوزستان

:: با ارزوی موفقیت برای آینده تکواندو استان خوزستان ::ارسال توسط کریدی زاده
 
تاريخ : ۸۹/۱۲/۰۱

نبارک میلاد نبی الاکرم محمّـد المصطفی " صلی الله و اله و سلم " لجمیع مسلمین العالم


میلاد پیامبر اکرم "صلی الله و اله وسلم " را به تمامی مسلمانان جهان تبریک عرض میکنیم


Congratulations birth of Prophet Muhammad Mustafa (God bless him and his family ) to all Muslims of the world


:: از طرف هیئت تکواندو شهرستان باوی ::


ارسال توسط کریدی زاده
هفته پنجم و ششم دور برگشت لیگ تکواندو نقش جهان

هفته پنجم و ششم ازدور برگشت رقابتهاي ليگ نقش جهان ، چهارشنبه 27 / 11 / 1389 به ميزباني صنعت مس در كرمان  برگزار شد در این هفته نیز نمایندگان خوزستان به مصاف حریفان خود رفتند و نتايج ذيل بدست آمد :


هفته پنجم ( دور برگشت )

پتــــــرو پـــارت 44 مقاومت خوزستان

 هیئت تکواندو بوشـــهر 4 - 4 مناطق نفت خيز جنوب

هفته ششم ( دور برگشت )

پتـــــــــــرو پــــــارت 5 - 3 مناطق نفت خيز جنوب

هيئت كرمانشاه 0 8 مقاومت خوزستان

در جدول رده بندي به ترتيب تيمهاي ذيل اول تا سوم هستند :

1- صنعت مس 35 امتياز

2- مقاومت خوزستان 34 امتياز

3- مناطق نفت خيز جنوب 29 امتياز

 ارسال توسط کریدی زاده

  جدول رده بندی تیمی

تا پایان هفته  پنجم و ششم از دور برگشت لیگ تکواندو نقش جهان


مقام

نام تیم

تعداد بازی

نتیجه تیمی کسب شده

 

امتیاز نهایی

برد

مساوی

باخت

تفاضل برد

1

صنعت مس كرمان

15

11

2

2

40+

35

2

مقاومت خوزستان

16

10

4

2

30+

34

3

مناطق نفت­خيز جنوب

15

8

5

2

44+

29

4

پترو پارت

16

8

5

3

20+

29

5

هيأت تكواندو بوشهر

15

7

5

3

20+

26

6

هیأت تكواندو قصرشيرين

16

6

4

6

2+

22

7

هيأت تكواندو كرمانشاه

16

6

1

9

24-

20

8

آموزشگاه مژدهي رشت

15

5

3

7

2+

18

9

كشت وصنعت زمانكاربروجرد

15

4

4

7

4-

16

10

هيأت تكواندو قم

15

2

--

12

57-

6

11

مقاومت آذربايجان غربي

16

1

1

14

71-

4


 با ارزوی موفقیت برای دوتیم  نفت و مقاومت هر دو از استان خوزستان

 در نهایت لیگ نقش جهان
  -  سال 1389::: از طرف هیئت تکواندو شهرستان باوی :::


ارسال توسط کریدی زاده

پایان لیگ نوجوانان استان خوزستان سال 1389

لیگ تکواندو نوجوانان استان خوزستان در تاریخ 14 / 11 / 1389 با انجام هفته های ششم و هفتم (پایانی)،  خاتمه یافت و بعد از انجام رقابتهای نزدیک و قابل قبول ، تیمهای برتر این دوره از مسابقات مشخص گردید .

.:: جـدول رده بنـــدی نهایی  تیمــــها ::.

مقامنام تیمتعداد بازیبردمساویباختبرد انفرادیباخت انفرادیتفاضلامتیاز
اولمنطقه آزاد اروند651-441232+16
دومشهرداري شوشتر6411431330+13
سومهيئت اهواز633-382216+11
چهارمهيئت آبادان622232266+8
پنجمهیئت اندیمشک621328324-7
ششممقاومت شهيد جعفري6114194221-4
هفتمپتروشيمي ماهشهر6--645652--


.::  بهترینــــــهای لیگ نوجـــــوانان سال 1389 ::.


بهترین سرپرست :محمود کعبی ( هیئت آبادان)

بهترین مربی : هادی مینایی ( سازمان منطقه آزاد اروند  )

بهترین داور : خلیل دستگردی ( اهواز )

فنی ترین بازیکن : رضا محمدزاده ( اهواز )

فنی ترین تیم : سازمان منطقه آزاد اروند

تیم منتخب اخلاق : هيئت آبادان

پر امتیاز ترین تیم : سازمان منطقه آزاد اروند با 280 امتیازارسال توسط کریدی زاده

::. هفته سوم و چهارم از دور برگشت لیگ نقش جهان .::

(سال 1389)

هفته سوم و چهارم از دور برگشت رقابتهاي ليگ نقش جهان پنجشنبه 14 بهمن ماه به ميزباني بوشهر برگزارشد .

خوشبختانه نمایندگان استان خوزستان در این رقابتها نتایج خوبی را کسب کردن و باعث شادکامی همه اهالی تکواندو استان شدند ! با آرزوی تداوم نتایج خوب و امیدوار کننده نمایندگان استان در این رقابتها .

::. نتایج هفته سوم از دور برگشت .::

تیم مقاومت خوزستان 5 - 3 آموزشگاه مژدهي رشت

( در اين هفته مناطق نفت خيز جنوب استراحت بود )::. نتایج هفته چهارم از دور برگشت .::

مناطق نفـــت خيـــز جنوب 6 - 2 كشت و صنعت زمانكار بروجرد

مقاومت خوزستان - هيئت قصرشيرين


ارسال توسط کریدی زاده

:: نتایج هفته هشتم لیگ نونهالان ::

امروز جمعه 15 / 11 / 1389 هفته هشتم لیگ نونهالان استان خوزستان در سالن خانه تکواندو اهواز پیگیری شد و درنهایت نتایج زیر رقم خورد .


هیئت شهرستان دزفول 7 - 3 هیئت شهرستان آبادان

شهرستان باوی 5 - 5 نفت اهواز

تیم باویان اهواز 6 - 4 هیئت خرمشهر

هیئت شهرستان ایذه 10 - 0 پتروشیمی ماهشهر

به علت عدم حضور تیم پتروشمی ماهشهر ، نتیجه ده بر صفر به صود تیم هیئت ایذه اعلام گردید

تیم شهرستان اهواز ( استراحت )


:: بهترین های هفته هشـــتم ::

بهترین سرپرست :علی حردانی ( نفت آبادان)

بهترین مربی : شاهین باویان ( باویان اهواز )

بهترین داور : اسماعیل اسفندیاری  ( اهواز )

فنی ترین بازیکن : مهدی سویلمی ( نفت اهواز )

فنی ترین تیم : نفت اهواز

تیم منتخب اخلاق : نفت آبادان

پر امتیاز ترین تیم : نفت اهواز با 98امتیازارسال توسط کریدی زاده

:::: پایان لیگ تکواندو نوجوانان استان خوزستان ::::


امروز پنجشنبه 14 / 11 / 1389 هفته های ششم و هفتم ( پایانی ) لیگ تکواندو نوجوانان استان خوزستان در سالن پوریای ولی شهرستان اهواز پیگیری شد .

در نهایت لیگ نوجوانان تکواندو استان باقهرمانی تیم  سازمان منطقه آزاد اروند ، نایب قهرمانی تیم شهرداری شوشتر  و مقام سوم به هیئت تکواندو شهرستان اهواز رسید .


::: نتایـج هفتـه ششـم :::

سازمان منطقه آزاد اروند 7 - 3 هیئت شهرستان اندیمشک

شهـرداری شوشـتر 5 - 5 هیئت شهرستان اهواز

هیئت شهرستان آبادان 100 پتروشيمي ماهشهر

توجه : تیم شهید جعفری استراحت بود  - به علت عدم حضور تیم پتروشیمی ماهشهر ، نتیجه با حساب 10 بر صفر به سود تیم هیئت شهرستان آبادان اعلام گردید .


::: نتایـج هفتـه هفتـم :::

هیئت شهرستان اندیمشک 6 - 4 هیئت شهرسـتان آبــادان

شهرداری شوشــتر 9 - 0 شهید جعفری اهواز

هیئت تکواندو  اهواز 10 - 0 پتروشیمی ماهشهر

توجه : تیم منطقه آزاد اروند استراحت بود  - به علت عدم حضور تیم پتروشیمی ماهشهر ، نتیجه با حساب 10 بر صفر به سود تیم هیئت شهرستان اهواز اعلام گردید .
ارسال توسط کریدی زاده
(1)
( اقا هادی ) : سلام عزیز.واقعا وبلاگ پر بار و جالبی داری.من ازمون قرمز دارم اما پابازم خوب نیس جوری که بعضی حرکات پا رو خوب نمیتونم بزنم.اگه لطف کنی
1.راه ها و تمرین هایی برای سریع و موثر برای پاباز 180 درجه بذاری
2.نحوه اصولی ضربات پا رو با عکس نشون بدی و توضیح بدی

جــواب : با سلام و تشکر از شما دوست گرامی ; داشتن انعطاف بالای پا که همان توانایی در بازکردن پاها به صورت 180 درجه و صفر درجه می باشد خوب است ولی برای اجرای ضربات کلاسیک پا کافی نمی باشد شما باید توانایی خود را در تسلط بر پا ها را نیز بالا ببرید . و علاوه بر حفظ و بهبود و ضعیت انعطاف بدنی و پاها باید تمرینات اصولی بدنسازی ویژه تکواندوکارها را نیز انجام بدهید تا بر پاهایتان در اجرای ضربات مسلط باشید و راحت و بدون برهم خوردن تعادل ، شما ضربات را اجرا کنید .

لینک های زیر را با دقت مطالعه کنید :

- بدنسازی با وزنه ویژه تکواندو کاران :

- تمرینات پلیومتریک : مفید برای بالابردن چابکی پا و بهبود اجرای ضربات پرشی پا(2)

سوال  : سلام میشه خواهشن در مورد هان مادانگ بیشتر بنویسید.تاریخچه رو بیشتر توضیح بدی.اصلا چطور شد که داره جون میگیره وبهش دارن بها می دن .ایا اقای رسولی هان مادانگ رو به استان شناسوند .یا اصلا میشه بگید رسولی کیه از کجا پیداش شده لااقل یه بیوگرافی کامل برا ما بنوسید .با تشکر .راستی یه خورده بیشتر از پیشکسوتهای استان هم بنویسید

جواب : دوست عزیز سلام . شما در مورد هان مادانگ اطلاعاتی خواسته اید که بنده قبلا در قالب پستی ، مطالبی پیرامون هان مادانگ منتشر کرده ام و شما به لینک زیر تشریف ببرید و امیدوارم اطلاعات لازم را از این مطلب بدست بیاورید .


هان مادانگ (گردهمایی خانوادگی)

درباره استاد داود رسولی خدمت شما عرض کنم ایشان  متولد سال ۱۳۶۰ می باشند . مربی و داور کیوروگی و پومسه هستند . وی در مسابقات فستیوال جهانی هان مادانگ و مویه (شکستن اجسام و حرکات نمایشی ) سال 2007 در کشور مالزی در بخش اجرای پومسه حائز مدال طلای تیمی و مدال نقره انفرادی شدند . همچنین در مسابقات جهانی هان مادانگ 2007 و 2009 کره جنوبی در تیم ملی ایران حضور داشتند . در حال حاظر مسئول کمیته پومسه و هان مادانگ استان خوزستان می باشند .

و درباره پیشکسوتان تکواندو استان خدمت شما عرض کنم که این عزیزان تاج سر ما هستند و تقدیر و تکریم انها امری واجب می باشد و من این امر را فراموش نکرده ام و در حال جمع اوری اطلاعات و مصاحبه های از این عزیزان هستم تا به نحوی از جایگاه والای انها تقدیر کرده باشیم و انشا الله بعد از اماده شدن انها را منتشر خواهیم کرد .


ارسال توسط کریدی زاده
هفته هفــــتم لیگ نونهالان تکواندو استان خوزستان

هفته هفتم لیگ تکواندو نونهالان استان خوزستان امروز جمعه 8 / 11 / 1389 در خانه تکواندو اهواز پیگیری شد . این هفته با برد شیرین هیئت شهرستان دزفول و شگفتی سازی هیئت شهرستان ایذه خاتمه یافت .


نتایج هفته هفـــــتم


باشگاه باویان اهـــــواز 5 - 5 هیئت شهرستان اهواز

شهرستان دزفول 6 - 4 تیم نفت اهـــواز

شهرسـتان ایـذه 6 - 4 شهرستان خرمشهر

شهرستان آبادان 10 - 0 پتروشیمی ماهشهر

توضیح : بعلت عدم حضور تیم پتروشیمی ماهشر ، نتیجه 10 بر صفر به سود شهرستان آبادان اعلام گردید


هیئت شهرستان باوی ( استراحت )::.
بهترینهای هفته هفتـــــم لیگ تکواندو نونهالان
.::

بهترین سرپرست :محمد رضا صفایی ( شهرستان دزفول)

بهترین مربی : وحید ویس مراد زاده ( شهرستان ایذه )

بهترین داور : محمدرضا سلیمانی ( آبادان )

فنی ترین بازیکن : حسین تقوی ( اهواز )

فنی ترین تیم : هیئت شهرستان اهواز

تیم منتخب اخلاق : هيئت شهرستان ایذه

پر امتیاز ترین تیم : شهرستان دزفول با 106 امتیازارسال توسط کریدی زاده

ایستگاه صلواتی چینی های بودایی در عراق !


به گزارش شیعه آنلاین، اخبار رسیده از عراق حاکی از آن است که کارکنان شرکت چینی “ترایم” که در استان “ذی قار” عراق در جنوب شهر کربلای معلا قرار دارد، همگی غیر مسلمان هستند. دین بیشتر این کارکنان چینی بودائی است.
ایستگاه صلواتی ایستگاه صلواتی

گفته می شود این کارکنان بودائی به احترام سید و سالار شهیدان، أبا عبدالله الحسین (ع) کار خود را برای چند روز تعطیل کرده و با برپایی یک ایستگاه صلواتی، به خدمت کردن به زائرین امام حسین (ع) که با پای پیاده به سمت کربلا در حرکت هستند، خدمت می کنند.

در همین راستا مدیر شرکت “ترایم” طی اظهاراتی گفت: امام حسین مرد بزرگی بود. ما می دانیم حسین کیست و چه حادثه ای برای او رخ داد. ما خود را با این مردم (زائرین) یک خانواده می دانیم با آنان ابراز همدردی می کنیم.

وی در ادامه افزود: ما در این مرکز (ایستگاه صلواتی) به مردم آب، چای، میوه و حتی سارژ تلفن همراه می دهیم تا بتوانند نیازهای خود را برطرف کنند.

در همین حال “باسم عبدالحسین زویر” هماهنگ کننده شرکت “ترایم” که یک شهروند عراقی است، طی اظهاراتی ضمن توضیح دادن برخی اقدامات و خدمات این کارکنان چینی به زائرین، در این باره گفت: این شرکت چینی به احترام ما مسلمانان به مدت چند روز کار خود را تعطیل و متوقف کرده و در عزای امام حسین (ع) به سوگ می نشیند و نیز علاوه بر آن با برپایی یک ایستگاه صلواتی به زائرین هم خدمت رسانی می کند.

ایستگاه صلواتی

وی در ادامه افزود: تعداد اعضای چینی این ایستگاه صلواتی پنج نفر، شامل چهار مرد و یک زن است. آنان قرار است به مدت پنج روز به زائرین که با پای پیاده عازم شهر کربلا هستند، خدمت کنند.ارسال توسط کریدی زاده

هفته اول و دوم دور برگشت لیگ نقش جهان

هفته اول و دوم از دور برگشت رقابتهاي ليگ نقش جهان جمعه 1 / 11 / 1389  در خانه تكواندو (تهران) برگزار شد .  دو نماینده شایسته خوزستان در این رقابتها نیز به مصاف حریفان خود رفتند که در نهایت نتایج زیر رقم خورد .

هفته اول دور برگشت

صنعت مس 5 - 3 مقاومت خوزستان

هيئت كرمانشاه  4 - مناطق نفت خيز جنوب


هفته دوم دور برگشت

 مقاومت خوزستان 8 - 0 هیئت تکواندو قم

مقاومت آذربايجان غربي 2 - 6 مناطق نفت خيز جنوب

جدول رده بندی رقابتها : در پايان هفته اول و دوم از دور برگشت رقابتها  -- تيم صنعت مس كرمان با كسب 26 امتياز به صدر جدول دره بندي صعود كرد -- مقاومت خوزستان با 24 امتياز دوم شد -- مناطق نفت خيز جنوب  با 23 امتياز در مكان سوم جاي گرفت .ارسال توسط کریدی زاده
 
تاريخ : ۸۹/۱۰/۳۰

 :: کــــاریکــــاتور ::


1) ---------------------------------------------------------------------------------------------------------


کاریکاتور تکواندو


(2) --------------------------------------------------------------------------------------


کاریکاتور تکواندو


(3) --------------------------------------------------------------------------------------

کاریکاتور تکواندو


توجه : دوستان هدف از درج این کاریکاتورها ، جنبه هنری و سرگرمی تصاویر می باشد


نظر یادت نرهارسال توسط کریدی زاده

قوانیــن جدیــد  تکوانــــدو

(سال 2011 )

سمینار باز آموزی قوانین جدید داوری با تدریس رئیس سوئدی کمیته داوران فدراسیون جهانی تکواندو در تهران برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری مهر : سمینار بین المللی بازآموزی قوانین جدید داوری تکواندو  روز پنجشنبه  در مرکز جهانی تکواندو تهران با حضور 125 داور ایرانی و خارجی آغاز شد. در این کلاس 10 داور از کشورهای آذربایجان ، کویت ، قطر ، بحرین و افغانستان و 115 داور از ایران حضور دارند.

قوانین جدید تصویب شده سال 2011 فدراسیون جهانی تکواندو ( WTF )

1) - چهار امتیازی شدن ضربات سر.

2 ) - ثبت امتیاز در صورت تائید دو داور .

3) - پایان مبارزه در صورتیکه در پایان راند دوم و طول راند سوم اختلاف امتیاز به عدد 12 برسد

4) -  منع تقاضای بازدید فیلم از سوی مربیان برای اعتراض به ضربات مشت

شکیر چلبات سوئدی در این کلاس علاوه بر  بازآموزی قوانین  جدید ، آموزش عملی و چالاکی (جابه جایی داوران در مسابقات ) ، تمرین با سیستمها ، علائم دست و تغییرات جزئی در داوری را نیز در دستور کار خود دارد.

 کلیه داوران بین المللی تکواندو در سطح جهان برای تداوم حضور در میادین بین المللی باید کلاس هماهنگی و بازآموزی را پشت سر بگذارند و با تلاش فدراسیون برای کسب میزبانی این دوره ، این امکان را برای داوران کشورمان فراهم کرد که با صرف کمترین هزینه (145 دلار) این دوره را پشت سر بگذارند.ارسال توسط کریدی زاده

بهترینهای هفته ششم لیگ نونهالان استان خوزستان

بهترین سرپرست :محمد رضا صفایی( شهرستان دزفول)

بهترین مربی : خلیل کریدی زاده ( شهرستان باوی )

بهترین داور : اسماعیل اسفندیاری (اهواز )

فنی ترین بازیکن : محمد شرفی (شهرستان دزفول )

فنی ترین تیم :شهرستان باوی

تیم منتخب اخلاق : هيئت خرمشهر

پر امتیاز ترین تیم : شهرستان دزفول با ۱۰۴ امتیازارسال توسط کریدی زاده

تیــم هیئت تکـــــواندو شهرســــتان بـــــاوی

( هفته ششم لیگ نونهالان استان )ارسال توسط کریدی زاده

بازی حساس هفته ششم لیگ نونهالان استان را تیم شهرستان باوی برد !


امروز جمعه ، 10 / 10 / 1389 هفته ششم لیگ تکواندو نونهالان استان خوزستان در سالن خانه تکواندو واقع در کوت عبدالله اهواز ، پیگیری شد .

ابتدا در حساس ترین دیدار ، دو تیم قدرتمند لیگ امسال یعنی هیئت شهرستان دزفول و هیئت شهرستان باوی به مصاف هم رفتند که در پایان این دیدار نفس گیر ، تیم شهرستان باوی موفق شد نتیجه را با حساب 6 بر 4 به سود خود به پایان برساند .

حساسیت این دیدار به این منظور بود که هرکدام از تیمها با پیروزی در این دیدار ، احتمال قهرمانی خود را در لیگ امسال دو چندان میکرد که در نهایت ین امر به سود شهرستان باوی به پایان رسید .

در دیگر دیداراین هفته  ; تیم هیئت شهرستان آبادان و هیئت شهرستان خرمشهر نیز به مصاف هم رفتند که در نهایت تیم هیئت خرمشهر موفق شد حریف آبادانی خود را با حساب 7 بر 3 مقلوب کند .


نتایج هفته ششم


 شهرستان بـاوی 6 - 4  شهرستان دزفول

 شهرستان خرمشهر 7 - 3 تیم نفت آبـــــــــــادان

شهرستان اهواز 10 - 0 شهرستان ایــذه

توضیح : : به علت عدم حضور تیم شهرستان ایذه ، نتیجه با حساب 10 بر صفر به سود تیم اهواز اعلام گردید .

تیم نفت اهـــــــواز 10 - 0 پتروشیمی ماهشهر

توضیح :به علت عدم حضور تیم ماهشهری ، نتیجه 10 بر صفر به سود نفت اهواز اعلام گردید .

تیم باویان اهواز ( استراحت )ارسال توسط کریدی زاده
                         
 
Password : www.taek4u.com


   فيلم  نمايش تكواندو - كره اي   ( Size : 7.40 MB)


  فيلم گلچين از حركات تكواندو كره  ( Size : 7:08 MB )


  ضربات تمريني زيباي  تكواندو - كره اي (Size : 1:53 MB)


  تمرين ضربات زيباي نمايشي - كره اي  ( Size : 3.49 MB)


  تيم تكواندو نمايشي چين ( Size : 6.51 MB )


فونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا ساز

منتظر فيلم هاي زيباي بعدي باشيد . . .

نظر يادت نره ! ! !            ارسال توسط کریدی زاده

اضطراب رقابتی در ورزشکاران

مقدمه

بسیاری از ورزشکاران بهترین عملکرد خود را در تمرینات نشان می‌دهند امّا به هنگام مسابقه و رقابت دچار احساس خفگی و نوعی واماندگی می‌گردند.

احساس خفگی چنین توصیف می‌شود: کاهش کارایی به دلیل مقدار زیادی استرس ادراک شده. به واژه «ادراک شده» توجه کنید. واژه کلیدی در این تعریف همین است. به خاطر بسپارید که استرس فقط در ذهن شما زندگی می‌کند و به شیوه‌ای که شما یک موقعیت یا وضعیت را تعبیر می‌کنید. به عبارت دیگر، این شرایط خارجی نیستند که باعث استرس می‌شوند بلکه شیوه تفکر ما درباره یک رویداد است که احساس استرس، اضطراب و ترس را به وجود می‌آورد.

برای ورزشکاری که در حین مسابقه دچار احساس خفگی و درماندگی می‌شود دانستن این نکته حائز اهمیت بسیار است که می‌تواند افکاری را که درباره آن رویداد دارد کنترل کند. آیا به شکست یا کمبود اطمینان به توانایی‌های خود فکر می‌کنید.در این صورت، این گونه تفکرات منفی غالباً به اضطراب، عصبی بودن و تنش می‌انجامد.

مربیان تجربی و سنتی معمولاً به ورزشکار کمک می‌کنند تا درک کند چرا چنین افکار و احساساتی درونش رشد یافته و سپس سعی می‌کنند که این فرایند را اصلاح کنند یا تغییر دهند امّا معمولاً توفیق چندانی به دست نمی‌آورند. علتش این است که دانستن این که چرا چنین افکاری برمی‌خیزد ممکن است جالب باشد امّا دانستن پاسخ این سوال، لزوماً برای غلبه بر مشکل کافی نیست.

کنترل اضطراب پیش از رقابت ورزشی

این را بدانید که دلشوره‌ها و دلهره‌های پیش از مسابقه، طبیعی هستند و آن‌ها را بپذیرید. به مقابله با احساس عصبی بودن و اضطراب خود نپردازید. فکر نکنید که حالتی که دارید ناشی از ترس است. ترشح آدرنالین، عادی است و بخشی از آمادگی طبیعی بدن شما برای مسابقه است. به آن توجه کنید امّا روی آن تمرکز نکنید. پس از شروع مسابقه، این احساس فروکش خواهد کرد.

هم از نظر بدنی و هم از لحاظ ذهنی آمادگی داشته باشید. همیشه در فاصله زمانی مناسبی قبل از رویداد در محل حاضر باشید زیرا عجله در رسیدن به محل باعث افزایش استرس می‌شود. قبل از مسابقه بدن خود را کاملاً گرم کنید. حرکات کششی انجام دهید. از قواعد مسابقه آگاه باشید و لباس مناسب به تن کنید.

برای چند دقیقه به تصویر سازی ذهنی بپردازید. راحت و آسوده تنفس کنید، چشم‌هایتان را ببندید و تجسّم کنید که همه کارها به خوبی پیش می‌رود و شما عملکرد خوبی دارید. این مثبت صحبت کردن با خود می‌تواند روحیه شما را تغییر دهد. با وجودی که ورزشکاران باید انعطاف‌پذیری کافی برای واکنش در طول مسابقه را داشته باشند امّا شما باید با یک راهبرد کلّی در مورد شیوه مسابقه دادن وارد صحنه شوید. راهبرد شما می‌تواند ساده (مثل نگهداری یک ریتم یکنواخت) یا پیچیده باشد.

کنترل اضطراب حین رقابت و مسابقه

بر روی کاری که در دست دارید تمرکز کنید نه نتیجه آن. حواس خود را متوجه حال حاضر کنید و از فکر کردن به خیلی جلوتر یا پایان کار خودداری نمائید.

اگر متوجه شدید که افکار منفی به سراغتان آمده و یا به منفی صحبت کردن با خود پرداخته‌اید، متوقف شوید و فقط بر روی تنفس‌تان تمرکز کنید. تمرکز بر روی ریتم تنفس، به طور خودکار شما را به حال حاضر برمی‌گرداند. لبخند زوری بزنید. این یک واقعیت است. اگر با افکار منفی دست و پنجه نرم کنید و نمی‌توانید از شرّش خلاص شوید، فقط کافیست خودتان را مجبور به لبخند زدن کنید، حتی برای چند ثانیه. این عمل ساده، برای یک لحظه، روحیه شما را تغییر خواهد داد و شاید این همان زمانی باشد که شما نیاز داشتید تا به حالت عادی برگردید.

طوری مسابقه دهید که انگار نتیجه‌اش برایتان مهم نیست. اگر گرفتار افکار منفی شوید و انتظار بدترین نتیجه یا شرایط را داشته باشید، غیر ممکن است که بتوانید حداکثر توانائی‌هایتان را بروز دهید. اگر طوری مسابقه دهید که انگار نتیجه‌اش برایتان مهم نیست، در این صورت می‌توانید آرامش داشته باشید و از مسابقه و رقابت لذت ببرید.

کنترل اضطراب پس از رقابت

مسابقه را مرور کنید و عملکردهای خوبتان را به یاد آورید. بر روی اقدامات، افکار و رفتارهایی که به شما در عملکردتان کمک کردند تمرکز کنید.

به چیزهایی که مانع عملکرد خوبتان شدند نیز توجه کنید امّا به سرعت فکر آن‌ها را از سر بیرون کنید. این همانند اصل اجتناب از مانع در رانندگی است:

به جایی که می‌خواهید بروید نگاه کنید، نه جایی که نمی‌خواهید بروید. هنگامی که بر روی چاله تمرکز کنید به ناچار درون آن می‌افتید. تمرکز بر روی جنبه‌های منفی رویداد به پیشرفت شما در آینده کمک نمی‌کند. به جای آن، بر روی زمان‌هایی که «موفق بودید» تمرکز کنید. این نوعی تمرین ذهنی برای مواقعی است که به تمرین مهارت‌هایی می‌پردازید که در رویداد بعدی مورد استفاده قرار خواهند گرفت. برنامه تمرین خود را طوری طراحی کنید که شرایط شبیه به مسابقه را برایتان شبیه‌سازی کند. تیم‌ها و باشگاه‌ها معمولاً چنین تمریناتی می‌کنند.

اگر عادت داشتید که همیشه تنها تمرین کنید، پیوستن به یک گروه به نحوی که بتوانید این نوع شبیه‌سازی را انجام دهید را در نظر بگیرید. موثرترین تمرین آن است که شرایطی که در مسابقه با آن روبرو می‌شوید را شبیه‌سازی کند. متاسفانه مربیان معمولاً مانع می‌شوند تا ورزشکار بر واماندگی و احساس خفگی خود در حین مسابقه غلبه کند. آن‌ها معمولاً به طور ناخواسته، با سعی در تشویق کردن ورزشکار، الگوی واماندگی را تقویت می‌کنند. مثلاً به ورزشکار می‌گویند «ضربه بعدی خیلی حساس است». این گونه حرف‌ها تنها باعث افزایش فشاری که ورزشکار برای انجام عملیات حس می‌کند می‌گردد.

به یاد داشته باشید که اگر از الگوی افکار منفی، قبل و در حین مسابقه، آگاه باشید می‌توانید بر حس واماندگی خود فایق آیید. افکار منفی در صورت تداوم، همچون یک گلوله برفی می‌غلطند و می‌غلطند و بزرگتر و بزرگتر می‌شوند. اگر خود را در چنین گردابی یافتید، فقط وجود آن افکار را بپذیرید و بگذارید بروند. بر روی تنفس‌تان تمرکز کنید و طوری بازی کنید که انگار از آن لذت می‌برید. در این صورت است که علیرغم شکست‌ها و ناکامی‌هایی که گاه به گاه پیش می‌آید باز هم ازمسابقه و رقابت لذت خواهید برد.


منبع : پرتال پزشکی ورزشی ایرانارسال توسط کریدی زاده
بهترينهاي هفته پنجم ليگ نوجوانان


بهترین سرپرست : محمود كعبي ( هيئت آبادان )

بهترین مربی : حسین اسدی ( هیئت اهواز )

بهترین داور : خليل دستگردي (اهواز )

فنی ترین بازیکن : رضا محمد زاده (هيئت اهواز )

فنی ترین تیم :شهرداری شوشتر

تیم منتخب اخلاق : هيئت آبادان

پر امتیاز ترین تیم : شهرداری شوشتر با 119 امتیازارسال توسط کریدی زاده

هفته پنجم لیگ تکواندو نوجوانان استان خوزستان


هفته پنجم لیگ نوجوانان تکواندو استان خوزستان مورخ جمعه 3 / 10 / 1389  در سالن پوریای ولی شهرستان اهواز پیگیری شد .

در این رقابتها تیم های مقاومت شهید جعفری و هیئت اهواز رو بروی هم قرار گرفتند که بعد از پیکار دو تیم ، نتیجه 8 بر 2 به سود  هیئت اهواز خاتمه یافت .

سپس در یک رقابت حساس دو تیم شهرداری شوشتر و هیئت آبادان رو در روی هم قرار گرفتند که در پایان این دیدار ، تیم شهرداری شوشتر موفق شد نتیجه را با حساب 6 بر 4 به سود خود خاتمه دهد .

نتایج هفته پنجم

هیئت تکواندو  اهواز 8 - مقاومت شهید جعفری

شهرداری شوشتر 6 - 4 هیئت تکواندو آبادان

منطقه آزاد اروند 10 - 0 پتروشیمی ماهشهر

توضیح : به علت عدم حضور تیم پتروشیمی ماهشهر ، نتیجه با حساب 10 بر صفر به سود تیم منطقه آزاد اروند اعلام گردید .

هیئت شهرستان اندیمشک ( استراحت )ارسال توسط کریدی زاده

شکستن بیشترین بلوک بتنی در یک دقیقه

علی باهجه تپه ( ali Bahcetepe) از ترکیه توانست بار دیگر در زمینه شکستن بیشترین بلوک بتنی در یک دقیقه رکورد شکنی کند.او این بار ۱۱۳۴ بلوک را شکست.Ali bahcetepe
ارسال توسط کریدی زاده

مسابقات تکواندو انتخابی مرحله دوم تیم جوانان، بزرگسالان استان خوزستان


این رقابتها بین نفرات برگزیده قهرمانی استان و بازیکنان حاظر درلیگهای کشور برگزار گردید . این مسابقات در مورخ جمعه 26 / 9 / 1389 در سالن پوریای ولی اهواز برگزار گردید . که در پایان نفرات برتر این رقابت ها به شرح زیر اعلام شدند .

وزن اول : احسان زاهدی ( بندر امام )

وزن دوم : محمد صفائی پور ( دزفول )

وزن سوم : میلاد بسحاق ( شوش )

وزن چهارم : سجاد شجاعی ( بندر امام )

وزن پنجم : پوریا بسحاق ( شوش )

وزن ششم : مسعود زبیدی ( اهواز )

وزن هفتم : علی حاجی شرفی (دزفول )

وزن هشتم : حمید گلشنی راد ( دزفول )

لازم به ذکر است رقابتهای کشوری از تاریخ 8 / 10 /  1389  ( وزن کشی )  -   و از 9 / 10 / 1389 لغایت 10 / 10 / 1389 ( رقابتها )   به میزبانی تهران برگزار خواهد شد .ارسال توسط کریدی زاده
 
تاريخ : ۸۹/۰۹/۲۳
واقعه کربلا

معاویه در نیمه رجب سال 60 از دنیا می رود، پیکی از طرف یزید وارد مدینه می شود، نامه ای برای فرماندار مدینه (ولید) آورده که از او می خواهد از چند نفر برای خلافت یزید بیعت بگیرد، یکی از آنها فرزند رسولخدا سید جوانان بهشت حسین بن علی (ع) می باشد.


سه روز مانده به آخر رجب، ولید از امام طلب بیعت می کند، امام بیعت نمی کنند و می فرمایند دیگر باید فاتحه اسلام را خواند و روز بعد مدینه را به قصد مکه ترک می نمایند.

آن حضرت به همراه خانواده اش در سوم شعبان یعنی روز ولادت خودش وارد مکه می شوند، در مکه مردم را دعوت به مبارزه با یزید می نمایند.

دهم ماه رمضان نامه کوفیان به امام رسید که ما بر علیه بنی امیه، مصمم بر مبارزه ایم و نیاز به رهبر داریم، به کوفه قدم رنجه نما که فرماندار یزید را بیرون می نماییم و به رهبری تو گردن می نهیم.امام مسلم بن عقیل را در نیمه رمضان راهی کوفه می نمایند، او پنجم شوال به کوفه می رسد .

امام خود در هشتم ذی الحجه، روزی که مردم برای حج محرم می شوند تا روز نهم را در عرفات باشند و اعمال حج را بجای آرند، راهی کوفه می شوند، مدت اقامت امام در مکه 125 روز بوده است.

در بین راه خبر شهادت مسلم و بی وفایی مردم کوفه به امام می رسد.

قبل از اینکه به کوفه برسند با سپاه 1000 نفری حر بن یزید ریاحی مواجه می شوند، توافق می شود که کاروان حسینی به راهی برود که نه راه مدینه باشد نه راه کوفه، ابا عبدالله روز دوم محرم به کربلا رسید، و روز سوم عمر سعد با چهار هزار نفر در کربلا اردو زد، بعد از این هر روز بر تعداد لشکر دشمن افزوده می شد.

روز هفتم محرم آب را بر حسین (ع) و اهل بیت او بستند، روز نهم شمر با چهار هزار نفر و نامه ای از عبید الله بن زیاد وارد کربلا شد، او در این نامه به عمر سعد گفته بود، کار حسین (ع) را یکسره کند و با او بجنگد و اگر این کار را نمی تواند انجام دهد، فرماندهی را به شمر واگذار کند.

روز دهم امام با 32 سواره نظام و 40 پیاده و دشمن با 30000 نفر، در مقابل هم قرار گرفتند، جنگ آغاز شد و امام حسین (ع) و یارانش به شهادت رسیدند.

در حادثه کربلا دو فرزند امام حسین به نامهای علی اکبر و علی اصغر و سه فرزند از امام حسن به نامهای قاسم و عبد الله و ابوبکر و دو فرزند از حضرت زینب به نامهای عون و محمد و اصحابی همچون حبیب بن مظاهر و زهیر بن قین و... به شهادت رسیدند.

حضرت ابوالفضل که 34 سال داشت و 23 سال از برادرش امام حسین کوچکتر بود، در کنار علقمه، با لب تشنه به شهادت رسید.

بعد از شهادت امام حسین (ع) دشمن 70 سر جدا کرد و بر بالای نیزها گذاشت در این بین فقط سر علی اصغر و حر جدا نشد.

ده نفر بر بدن امام و اصحاب اسب تاختند و این ابدان مطهر زیر سم اسبان پاره پاره شد .

خیمه ها غارت و در نهایت آتش زده شد، ساربان شترهای کاروان حسینی به نام بجدل بن سلیم برای تصاحب انگشتر امام، انگشت مبارک امام را برید و...

دشمن، اجساد مطهره شهدای کربلا را در بیابان رها کرد و این اجساد بعد از سه روز توسط قوم بنی اسد دفن شدند.

عصر روز یازدهم اسرای کربلا را که در آن بین امام سجاد (ع) و حضرت زینب (س) قافله سالار بودند، بر مرکبهای با پالان چوبین و بی پارچه، سوار کردند و آنها را از کنار قتلگاه عبور دادند.

شب دوازدهم، آنها را در 12 فرسخ راه بردند تا در روز دوازدهم در کوفه باشند.

در کوفه حضرت زینب و امام سجاد با سخنرانیهای خود در بین مردم و در مجلس عبیدالله بن زیاد، غوغایی بر پا نمودند.

اندکی بعد، اسراء را به سمت شام حرکت دادند، آنها در دوم ماه صفر به شام رسیدند.

امام سجاد (ع) می فرماید: ما دوازده نفر بودیم که به یک زنجیر بسته شده بودیم، یک سر آن به بازوی من و سر دیگر به بازوی عمه ام زینب...

در شام هم امام سجاد و حضرت زینب به مناسبتهای مختلف به رسالت تبلیغی خود عمل نموده و دستگاه ظالم یزید را رسوا نمودند تا جائی که یزید قتل امام حسین (ع) را به عبیدالله مستند و با احترام اسراء را روانه مدینه کرد.


ارسال توسط کریدی زاده
سوال از اقا علیرضا :

سلام استاد کریدی زاده.

ممنونم از مطالب فوق العادتون. واقعا روز به روز وبسایتتون داره بهتر میشه.
میخواستم بپرسم تمرینات پلیومتریک رو باید چند روز در هفته انجام داد و همچنین چه موقعی بهترین وقته برای انجامشون (یعنی صبح، شب، قبل از تمرین، بعد از تمرین یا ...)؟
آخه شنیدم تمرینات پلیومتریک اگه اصولی انجام نشه باعث آسیب های شدید میشه.


جواب :

دوست عزیز سلام

با تشکر از لطف شما

شما درست می فرمایید ، اگر تمرینات پلیو متریک اصولی انجام نشوند باعث آسیب دیدگی می شود

خواصیت این تمرینات از نوع پرس کردن ماهیچه های عمدتا پاها هستند و باید توجه کرد که حتما این تمرینات را در مقطع زمانی مناسب انجام داد که مقاطع زمانی یکی شامل فصل مسابقات می باشد و دیگری زمان تمرینات یک نواخت و عادی باشگاه!

تمرینات پلیومتریک در تمام ورزشهای مختلف بکار گرفته می شود که با تناسب با نوع هر ورزش تنظیم میشند .

برای تکواندو کاران ترکیب پرس ماهیچه ها و حرکات انفجاری توصیه میشود . . . برای مثال اگر طول سالن تمرینی شما 50 متر می باشد 25 متر اول آن را حرکت پلیومتریک استارت بزنید و بلافاصله 25 متر بعدی را دویدن انفجاری و سریع انجام بدهید . و برای همه انواع حرکتهای پلیومتریک اینگونه عمل کنید .

و این تمرینات بخاطر سنگینی و فشار بالا ، همیشه در مقطع زمانی  بدنسازی  خود ، آنها را بگنجانید و در زمان معمول ، آخر هفته انجام دهید و حتما بعد از تمرین ، ماساژ - دوش آب گرم - استراحت و خواب کافی را آنجام بدهید و اثر مثبت این تمرینات مهم و کاربردی را در تکرار انجام آنها  ( به صورت منظم ) در آینده  به صورت بسار مطلوب خواهید دید  .

انجام دادن این تمرینات برای علاقمندان به بخش " هان مادانگ "  و همچنین تکواندوکارانی که در  انجام ضربات پرشی مشکل دارند بسیار توصیه می شوددوستان شما نیز توضیحات تکمیلی را در این رابطه در قسمت نظرات همین پست درج کنید . . .

متشکرمارسال توسط کریدی زاده
 
تاريخ : ۸۹/۰۹/۲۱

تیم مقاومت خوزستان 1389

تکواندو مقاومت خوزستان

تیم مقاومت به نمایندگی از استان خوزستان ،  حاظر در لیگ تکواندو نقش جهان سال 1389

لازم به ذکر است که این تیم تا پایان هفته نهم با اختلاف یک امتیاز در مکان دوم جدول قرار دارد .


با آرزوی موفقیت برای تیم مقاومت خوزستان و امیدوارم با حمایتهای همه جانبه همه مسئولین و جامعه ورزشی استان ، در نهایت افتخار دیگری به واسطه این تیم بومی حاصل گردد

انشااللهارسال توسط کریدی زاده

لیگ نقش جهان و لیگ برتر نوجوانان کشور 


هفته نهم از دور رفت ليگ دسته يك نقش جهان و  هفته هفتم و هشتم از دور رفت رقابتهاي ليگ برتر نوجوانان  جمعه 19 آذر ماه به ميزباني تیم مقاومت خوزستان برگزار شد . در این پیکارها از خوزستان تیم مقاومت خوزستان در لیگ نقش جهان و تیم مناطق نفتخیز جنوب در لیگ برتر نوجوانان کشور شرکت داشتند

هفته نهم لیگ کشور در سالن 22 بهمن استادیوم تختی اهواز انجام گرفت که جا دارد از استاد یحیی ، استاد سلیمانی و هیئت تکواندو استان خوزستان و تمامی دست اندرکارانی که  در این زمینه زحمت کشیدند یک خسته نباشید جانانه و تشکر کرد و  مسابقات به حد کاملا مطلوب و بدون هیچ نقصی  در سالن انجام پذیرفت که در نهایت رضایت کامل تیمها و مدیریت سازمان لیگ کشور را به همراه داشت .

 پس از انجام بازی های این هفته ، نتایج زیر رقم خورد .هفته نهم لیگ نقش جهان


باشگاه مقاومت خوزستان (5) - (3) كشت و صنعت زمانكار بروجرد


مناطق نفت خيز جنوب (8) - (0)  آموزشگاه مژدهي رشت

^ به علت عدم حضور تیم آموزشگاه مژدهی رشت ، نتیجه با حساب 8 بر صفر به سود مناطق نفتخیز جنوب اعلام گردید . ^دور رفت رقابتهاي ليگ برتر نوجوانان
هفته هفتممناطق نفت خيز جنوب (5) - (5) شركت رنگسازي ايرانهفته هشتم
مناطق نفت خيز جنوب (10) -  (0)  هيات قصر شيرين


^به علت عدم حضور تیم هیئت قصر شیرین ، نتیجه با حساب 10 بر صفر به سود تیم مناطق نفتخیز جنوب اعلام گردید^


در حاشیه این رقابتها به دلیل مصادف بودن این مسابقات با دهه محرم ، مراسم چند دقیقه ای نوحه خوانی و سینه زنی در سالن مسابقات برگزار گردید و همچنین مراسم تجلیل از  آقای رسول خمینی ( مدیر امور ورزش شرکت مناطق نفتخیز جنوب )در سالن انجام گرفت .
ایستاده از چپ به راست : استاد کرمی ( رئیس سازمان لیگ کشور ) - استاد آذرپاد ( ملقب به پدربزرگ تکواندو ایران) - استاد پورسلان ( رئیس هیئت تکواندو استان خوزستان ) - آقای خمینی ( رئیس امور ورزش مناطق نفتخیز جنوب ) - استاد صادق آبادی ( پیشکسوت تکواندو خوزستان ) - استاد سلیمانی (پیشکسوت تکواندو خوزستان) - استاد رکنی ( قهرمان اسبق تکواندو آسیا و جهان )


ارسال توسط کریدی زاده
 
تاريخ : ۸۹/۰۹/۱۸
سوالی از یک دوست و مخاطب این وب سایت

ارسالی : علی
سوال :
سلام خدمت استاد عزیز وتشکر از وبلاک بسار پر بار و مفید شما اول می خواستم ازشما یک خواهش بکنم وبعد سوال خواهش اینکه بیشتر به بحث مبارزه واصول تمرین کردن بپردازید چونکه اشنایی ما تکواندو کاران نسبت به تمرینات روز بسیار کم است و بجز این وبلاک من وبلاک دیگری رو ندیدم که برنامه تمرین تکواندو رو گذاشته باشد خواهش اینکه برنامه تمرین با میت رو در صورت امکان در وبلاک خودتون بگذارید تاما هم استفاده کنیم و یک سوال اگر ما در روز تمریناتمون خیلی سنگین بود ایا احتیاج به مکمل غذایی داریم یانه چون من خودم تمریناتمو وقتی شروع میکنم بعد از تقریبا دو هفته دیگه نمیتونم اصلا تمرین درست وحسابی بکنم تا حد اقل یه هفته تمرینام خیلی بی جون میشن و بعد ایا اصلا فشار اوردن به بدن در تمرین کار درستی یا نه ؟لطفا راهنمایی لازم رو انجام بدید باتشکر از وبلاک خیلی خوبتون.


جواب :

دوست عزیز سلام
با تشکر از حسن نیت شما نسبت به این وب سایت
همانطور که می دانید ورزش تکواندو  در سطح بسیار بالایی در کشور ما دنبال می شود و دلیل آن موفقیت های همیشگی تکواندو کاران ایرانی  در رقابتهای مختلف بین المللی می باشد و رمز این موفقیتها این است که امروزه تکواندو در کشورهای مختلف جهان و از جمله کشور ما به صورت علمی دنبال می شود . لذا همگی نباید از این غافله عقب بمانیم و باید به صورت علمی به تمرین کردن بپردازیم .

دوست من به طور کلی  تمرین های ویژه مسابقات خود در چند مرحله دنبال می شود
ابتدا  مرحله بدنسازی و آماده ساختن بدن برای انجام حرکات ترکیبی ، ظریف و پیچیده مبارزه
و تقویت سیستم آزاد سازی انرژی بدن می باشد که خود بر سه  نوع می باشد ( فسفاژن - اسیدی - هوازی ) و از تناسب و توازن این دو مقوله ، چابکی و آمادگی یک تکواندوکار به حد اعلاء خود خواهد رسید .
در نهایت بدن بعد از طی کردن این مراحل آماده تمرینات تکنیکی و تاکتیکی مبارزه می شود .

و علت کم آوردن بدن شما بعد از تمرینات سنگین ، شاید کم بودن قدرت عضلانی بدن شما  باشد یعنی ممکن است شما مرحله اول که بدنسازی می باشد را خوب انجام نداده اید

و در مرحله انجام تمرینات سنگین استفاده مکمل هایی همچون کراتین توصیه می شود که در همین وب سایت علت و طریقه استفاده  را منتشر کردم .

و نگران فشارهای زیاد به بدن خودتان نباشید زیرا باید زحمت و خستگی بکشید تا بتوانید در کار ورزشی خودتان موفق باشی . . . و باید توجه کنی که  این فشارها باید حساب شده و اصولی باشد زیرا در غیر این صورت دچار مصدومیتهای مضمن و شدید خواهید شد .
همچنین در مرحله تمرینات سنگین و نفس گیر باید  در طول روز خوب بخوابید و استراحت کنید - تغذیه مناسب - و ماساژ را حتما انجام بدهید

در ابتدا لینک های زیر را خوب مطالعه کنید تا با نحوه تمرین کردن های اصولی و علمی اشنا شوید . لطفا  وقت بگزارید و مطالب بالا را با حوصله مطالعه کنید .
(( جهت مشاهده توضیحات کامل ، روی لینکها و گزینه های زیر کلیک کنید ))
 
1) - مصرف کراتین ( نحوه استفاده و علت استفاده از آن )

2) - تمرینات پلیو متریک ( جهت بالا بردن چابکی پاها )

3) - سیستم های آزاد سازی انرژی ( جهت بالا بردن استقامت و نفس شما در حین مبارزه )

4) - بدنسازی با ورزنه ویژه تکواندوکاران
( برای بالا بردن قدرت عضلانی بدن )


5) - طناب زدن حرفه ای و اصولی

6) - انواع طناب زدن

شما همواره مطالب بالا را در تمرینات خودتون برنامه ریزی کنید تا در نهایت بدن شما به حد آمادگی مطلوب خواهد رسید و به راحتی تغییرات و پیشرفت را در توانایی های خودتون احساس خواهید کرد .

اگر نکته مبهمی وجود دارد بگویید تا بیشتر توضیح بدهم
با آرزوی موفقیت برای شما دوست گرامی . . .

دوستان و اساتید گرامی
لطفا شما نیز تجریات خود را در اختیار این دوست خوبمان (در بخش نظرات این پست )بگذارید تا ما و همه بازدیدکننده های این وب سایت استفاده بکنند
با تشکرارسال توسط کریدی زادهکلّ یوم عاشوراء و  کلّ أرض کربلاءفرا رسیدن ایام ماه محرم را خدمت تمام دوستان عزیز تسلیت عرض می کنیم


ارسال توسط کریدی زاده
هفته چهارم ليگ تكواندو نوجوانان استان خوزستان

امروز جمعه 12 / 9 / 1389 هفته چهارم ليگ تكواندو نوجوانان استان خوزستان برگزار شد . اين مسابقات در يك زمين و در سالن پورياي ولي واقع در كمپلوي اهواز انجام گرفت در هفته چهارم تيم هيئت شهرستان اهواز استراحت بود وتيم  شهيد جعفري اهواز به مساف تيم منطقه آزاد اروند رفتند و تيم شهرداري شوشتر در مقابل هيئت شهرستان آبادان بازي كردند . همچنين به علت انصراف و عدم حضور تيم پتروشيمي ماهشهر مقابل تيم هيئت شهرستان انديمشك  ، نتيجه بازي 10 بر صفر به صود هيئت انديمشك اعلام گرديد .

نتيجه نهايي اين پيكارها


هيئت شهرستان آبادان  6 - 4 شهيد جعفري اهواز

سازمان منطقه آزاد اروند - 4 شهرداري شوشتر

هيئت انديمشك 10 - 0 پتروشيمي ماهشهر

هيئت شهرستان اهواز  ( استراحت )بهترينهاي هفته چهارم ليگ نوجوانان

بهترین سرپرست : محمود كعبي ( هيئت آبادان )

بهترین مربی : هادي مينايي ( سازمان منطقه آزاد اروند)

بهترین داور : خليل دستگردي (اهواز )

فنی ترین بازیکن : محمد كنعاني (هيئت آبادان )

فنی ترین تیم :هيئت آبادان ( آبادان )

تیم منتخب اخلاق : هيئت آبادان

پر امتیاز ترین تیم : سازمان منطقه آزاد اروند با 120 امتیازارسال توسط کریدی زاده
 
تاريخ : ۸۹/۰۹/۰۸

اسـتاد مهـرداد تیــلاوی

انتخاب شايسته شما را به عضويت تيم ملي " هانمادانگ " جمهوري اسلامي ايران  جهت شركت در مسابقات جهاني 2010 كره جنوبي ، تبريك  عرض ميكنيم .

استاد مهرداد تيلاوي

استاد مهرداد تیلاوی مربی و داور بین المللی تکواندو از استان خوزستان (شهرستان اهواز ) پس از شرکت کردن در مسابقات قهرمانی کشور تکواندو همگانی(هان مادانگ) در بخش کیوکپا (تی چاگی) به اردوی تیم ملی تکواندو همگانی (هان مادانگ) جمهوری اسلامی ایران جهت اعزام به مسابقات جام جهانی هان مادانگ کره جنوبی ۲۰۱۰ (که در کوکی وان - فدراسیون جهانی تکواندو برگزار می شود) انتخاب شدند.

اميدواريم از مسابقات مذكور با دست پر تشريف بياوريد تا افتخار ديگري به افتخارات خودتان و  تكواندو خوزستان اضافه گردد.

انشالله

(( از طرف جامعه ورزشي و تكواندو كاران استان خوزستان و شهرستان باوي ))ارسال توسط کریدی زاده

مسابقات فرهنگي ورزشي  گراميداشت هفته بسيج نواحي ششگانه شهرستان اهواز

(( تكواندو ))

تکواندو یکی از رشته های ورزشی حاظر در این رقابتها بود .این مسابقات در مورخه ۵ / ۹ / ۱۳۸۹ انجام گرفت .

این رقابتها در خانه تکواندو استان خوزستان انجام پذيرفت و درنهايت اختتامیه جشنواره در همان روز  در ورزشگاه جهان آرا  انجام پذیرفت و تیمها و نفرات برتر در رشته های ورزشی مختلف از جمله تكواندو  لوح تقدیر  و مدال دریافت کردند .

تیمهای حاظر در رشته تكواندو این دوره از مسابقات :

سه تیم  (الف) - (ب) - (ج)  از ناحیه امام حسن مجتبی (ع) از شهرستان باوي

 دو تیم (الف) - (ب) از ناحیه امام حسین (ع) اهواز

 ناحیه امام علی(ع) اهواز

در رشته ورزشی تکواندو برترینها به شرح زیر معرفی شدند :


نتيجه نهايي اين رقابتها :

مقام اول : تيم (الف) ناحیه امام حسن مجتبی ( ع)  - با ۷۵ امتیاز

مقام دوم : تيم (ب) ناحیه امام حسن مجتبی (ع) - با ۲۳ امتیاز

مقام سوم : تيم (الف) ناحیه امام حسین (ع)  - با ۲۲ امتیاز

مقام چهارم : تيم (ب) ناحیه امام حسین (ع)  - با۱۱ امتیاز

مقام پنجم : تيم (ج) ناحیه امام حسن مجتبی (ع) - با ۹ امتیاز

مقام ششم : ناحیه امام علی (ع) - با ۷ امتیاز ارسال توسط کریدی زاده
  تكواندو كاران كراتين مصرف كنند !!!

امروزه به دليل جايگاه تكواندو ايران در جهان و كسب افتخارات فراوان در عرصه‌هاي بين‌المللي، رقابت در داخل كشور به اوج خود رسيده است و اين امر موجب شده است كه تكواندوكاران براي برتري نسبت به حريفان به استفاده از داروها و مكمل‌هاي نيروزا روي آورند. لذا معرفي مكمل‌هاي مجاز با كمترين عوارض جانبي و متناسب با اين رشته ورزشي كه بتواند نياز ورزشكار را در استفاده از مواد نيروزا رفع كند، ضروري به نظر مي‌رسد.

مبارزات تكواندو را مي‌توان نوعي فعاليت تناوبي در نظر گرفت كه در چند دور برگزار مي‌شود. در اينگونه فعاليت‌ها، اتمام سريع منابع انرژي و افزايش تجمع اسيد لاكتيك از جمله عوامل بروز خستگي زودرس و به دنبال آن كاهش عملكرد در طول يك دوره از مسابقات است. بنابراين به نظر مي‌رسد مصرف مكمل‌هايي كه موجب تقويت و بازسازي سريع‌تر منابع انرژي شده و همچنين از اختلال در تعادل اسيدي - بازي جلوگيري كنند، مي‌تواند مفيد باشد.

 

مباني نظري از اين موضوع حمايت مي‌كنند كه افزايش محتواي كراتين عضله از طريق مصرف كراتين، ممكن است سبب افزايش فسفوكراتين (PCr) موجود و بازسازي سريع‌تر ATP در طول تمرينات تناوبي شديد و انفجاري كوتاه شود. بنابراين، حفظ محتواي كراتين در حد مطلوب براي حفظ ذخاير PCr در حد بالا ضروري است.


در حالي كه در رشته‌هاي داراي دسته‌هاي وزني (همانند تكواندو)، ورزشكاران در روز مسابقه براي راهيابي به مرحله‌ي پاياني و كسب مقام مي‌بايست چندين مسابقه با فواصل زماني نامشخص انجام دهند كه اين فاصله زماني، در مراحل انتهايي و نزديك به فينال مسابقات كوتاه است. از اين رو بازيابي ذخاير از دست رفته ATP-PCr، دفع اسيد لاكتيك توليد شده و به تاخير انداختن خستگي، بر عملكرد مطلوب در مبارزات بعدي بسيار حايز اهميت است.

جامعه آماري اين تكواندو را 16 تكواندوكار جوان مرد تشكيل مي‌دادند. آزمودني‌ها براساس وزن، توان بي‌هوازي و حداكثر اكسيژن مصرفي به دو گروه مساوي و همگن كراتين و دارونما تقسيم شدند. گروه كراتبين به مدت شش روز، هر روز 20 گرم كراتين در چهار وعده (4 در 5 گرم) مصرف كردند در حالي كه گروه دارونما به همين شكل نشاسته استفاده كردند.

نتايج پژوهش حاضر نشان داد لاكتات خون و توان بي‌هوازي در گروه كراتين، از مكمل‌گيري افزايش يافته اما، اين افزايش تنها درمورد توان بي‌هوازي و آن هم در وهله‌ي دوم معنادار است. از سويي ديگر، تغييرات بين گروهي مقادير توان بي‌هوازي در وهله اول در گروه كراتين نسبت به دارونما افزايش معنادار يافته است.

نوع آزمون، تعداد تكرار و مدت زماني كه براي ارزيابي توان استفاده مي‌شود بسيار مهم است. اگرچه به نظر مي‌رسد عملكرد در يك وهله از تمرين ممكن است از طريق مصرف كراتين بهبود نيابد، اما نشان داده شده كه مصرف اين مكمل، محتواي كل كراتين عضله اسكلتي را حدود 20 تا 50 درصد افزايش مي‌دهد كه تقريبا 20 درصد آن به شكل PCr است.

نتايج نشان داد، مقادير كراتينين خون گروه كراتين نسبت به گروه دارونما، پس از مكمل‌گيري افزايش معناداري پيدا كرده است كه به نظر مي‌رسد اين افزايش، بيشتر در وهله‌هاي بعدي تمرين كه ذخاير PCr روبه تحليل مي‌روند، سبب بازسازي سريع‌تر اين ذخاير مي‌شود. از اين رو در اين پژوهش به منظور شبيه‌سازي به يك دوره از مسابقات ورزشي كه به صورت تناوبي در چند دور برگزار مي‌شود.

آزمون موردنظر در دو وهله با فاصله‌ي زماني يك ساعت بين آنها انجام شد. به احتمال زياد در آزمون‌هاي تناوبي پس از مكمل‌گيري كراتين، به علت پتانسيل توليد انرژي بالاتر و افزايش سرعت بازسازي PCr در زمان بازگشت به حالت اوليه و همچنين افزايش ظرفيت تامپوني خون، توان آزمودني‌ها افزايش مي‌يابد (همان طور كه نتايج اين پژوهش نشان داد) ولي در آزمون‌هاي منفرد مخصوصا با مدت زمان كمتر از 10 ثانيه، احتمالا به علت پر بودن طبيعي ذخاير ATP-PCr قبل از شروع فعاليت و استفاده‌ي عضلات از منابع در دسترس و نيز عدم فشار زياد بر دستگاه اسيدي - بازي، مكمل‌گيري كراتين تاثير چشمگيري بر توان عضلات نمي‌گذارد.


مهمترين يافته پژوهش حاضر نيز بهبود توان بي‌هوازي به ويژه در آزمون دوم پس از مصرف مكمل بود كه علت آن را مي‌توان به افزايش سرعت بازسازي PCr و نيز تسهيل در بازگشت به حالت اوليه نسبت داد. مقادير لاكتات خون هر دو گروه در آزمون اول و دوم نسبت به مقدار پايه در مرحله‌ي مشابه افزايش معناداري يافت كه طبيعي نيز است؛ چون ميزان تجمع لاكتات خون پس از يك فعاليت سرعتي و انفجاري شديد به چندين برابر مقادير استراحتي افزايش مي‌يابد. از سويي ديگر، هيچ اختلاف معناداري بين گروه‌ها پس از مكمل‌گيري وجود نداشت اما، ميزان تجمع لاكتات در گروه كراتين نسبت به گروه دارونما اندكي بيشتر بود.

به طور خلاصه مي‌توان گفت مصرف مكمل كراتين باعث افزايش توان بي‌هوازي تكواندوكاران تمرين كرده (به ويژه در مبارزات نهايي) مي‌شود اما، اثر قابل توجهي بر پاسخ لاكتات خون ندارد.


تحقیق :

سيد عبدالله هاشم‌ورزي (كارشناس ارشد فيزيولوژي ورزشي)

 ضياء فلاح محمدي (استاديار دانشگاه مازندران)

ولي‌الله دبيدي روشن (استاديار دانشگاه مازندران)


نحوه مصرف كراتين !


به طور معمول مصرف كراتين در زمان تمرينات سنگين و فصل مسابقات انجام مي گيرد .تا به دلايلي كه در قسمت بالاي همين پست اشاره شده براي بدن مفيد واقع گردد .

مقدار مصرف كراتين  در هر وعده 5 گرم مي باشد و معمولا پودر كراتين را در ليوان شير مخلوط كرده و مصرف مي شود ولي جديدا براي بهتر و سريعتر جذب شدن كراتين ، ورزشكاران از محلول آب انگور به همراه چند حبه قند استفاده مي كنند!

مصرف كراتين در دو مرحله انجام مي پذيرد كه مرحله اول را مرحله بارگيري نام مي برند . در اين مرحله مقدار كراتين مذكور روزانه 4 وعده و به مدت 5 روز مصرف مي شود .

زمان مصرف كراتين در مرحله بارگيري ; (ساعت 10 صبح) -( قبل از تمرين) - (بعد از تمرين) - (قبل از خواب ) مي باشد

بعد از 5 روز استفاده و بارگيري بدن نوبت به مرحله عادي كه روزي 2 وعده مي باشد و زمان مصرف در روزهاي عادي ; (قبل از تمرين) و ( قبل از خواب) مي باشد .
شما بايد روزانه و در طول مدت فصل مسابقات و تمرينات ويژه ، اين مقدار كراتين و دفعات استفاده  در هر روز را مصرف بكنيد  !

با آرزوي موفقيت براي شما دوستان عزيز .ارسال توسط کریدی زاده

هفته پنجم لیگ نونهالان تکواندو خوزستان

امروز چهارشنبه ۲۶ / ۸ / ۱۳۸۹ هفته پنجم لیگ نونهالان تکواندو خوزستان پیگیری شد این مسابقات در سالن ورزشگاه تختی اهواز انجام گرفت و در پایان نتایج زیر رقم خوردند .


صنعت نفت اهواز 7- 3 هیئت خرمشهر

باویان اهواز 6 - 4 هیئت ایذه

هیئت اهواز 6 - 4 صنعت نفت آبادن

شهرستان باوی 10 - 0 هیئت ماهشهر

توضیح : در هفته پنجم تیم شهرستان دزفول استراحت بود و به علت عدم حضور تیم هیئت ماهشهر ، نتيجه با حساب 10 بر صفر به سود شهرستان باوي اعلام گرديد .

بهترينهاي هفته پنجم ليگ نونهالان

بهترین سرپرست : علي حرداني ( نفت آبادان )

بهترین مربی : علي گلابوند ( نفت اهواز)

بهترین داور : حسين اسدي (اهواز )

فنی ترین بازیکن : مهدي سويلمي ( نفت اهواز )

فنی ترین تیم :تيم باشگاه باويان اهواز

تیم منتخب اخلاق : هيئت شهرستان ايذه

پر امتیاز ترین تیم : تیم باويان اهواز با 109 امتیازارسال توسط کریدی زاده